پشتیبانی تهویه آماج 

هواکش آکسیال کانالی

موجود
تماس بگیرید
مشخصات فنی - هواکش آکسیال کانالی
🔋توان
💡هوادهی
☢️قطر پروانه 8 سانتی متر
🔅دور موتور
✴️جنس بدنه پلاستیکی
💡جنس پروانه پلاستیکی
⚡برق تک فاز
✔️گروه هواکش کانالی

هواکش آکسیال کانالی⭐️خرید فن آکسیال کانالی

هواکش کانالی(آکسیال) یا لوله محوری که نوعی از هواکش صنعتی به حساب می آید

هواکش اکسیال کانالی چیست؟ در چه مواردی به کار گرفته می شود و دارای چه مزایا و معایبی می باشد؟ هوا عنصری بسیار مهم در زندگی بشر به شمار می رود، شما در صورتی که تنفس نکنید زندگی برای شما تقریبا غیر ممکن می گردد. شما در صورتی که با کمبود هوا مواجه گردید، کار کردن و صرف کردن انرژی برای شما مشکل خواهد شد، به همین علت تامین هوا در محیط کار، به خصوص در محیط های بسته موضوعی بسیار مهم تلقی گردیده و از وظایف اصلی مالک کار به شما خواهد رفت. بهترین و ساده ترین وسیله برای تامین هوای محیط در محیط های کار حتی در محیط های دارای فضای باز بسیار اندک می تواند فن های هواکش باشد. باید به یاد داشته باشیم که هواکش ها عناصر بسیار مهمی در محیط های کاری الخصوص محیط های دارای میزان هوای آزاد اندک و محیط های بسته به شمار می رود. البته در کنار هواکش می توان از کمپرسور های هوا، انواع پنکه و مواردی دیگر از دستگاه های مختلفی که در این محیط ها می توانند به کار بسته شوند نیز یاد می شود.

انواع مدل هواکش

هواکش ها دارای مدل ها و طرح های متفاوتی می باشند، از سیستم های عملکردی مختلفی بهره گرفته و می توانند شکل های مختلفی داشته باشند، در کل هوا کش ها به دو دسته خود محوری و گریز از مرکز تقسیم بندی می گردند. هر یک از این ها خود به دسته های کوچک تری نیز تقسیم بندی می گردند. هواکش های دارای سیستم خود محوری به چهار دسته سقفی، دیواری، کانالی و پوششی تقسیم بندی می گردند. هواکش های گریز از مرکز نیز به چهار دسته بکوارد، فوروارد، یک طرفه و دو طرفه تقسیم بندی می گردند. هواکش آکسیال که در این مقاله قرار است به آن اشاره نماییم از جمله هواکش های محوری محسوب شده و باید آن را در دسته هواکش های محوری تقسیم بندی نمود. هواکش اکسیال از جمله جدیدترین مدل های هواکش به شما می رود، می توان ان ها را نخستین مدل از هواکش های برقی محسوب داشت. اولین هواکش آکسیال در دهه 80 قرن بیستم به بازار معرفی گردید.

هواکش آکسیال کانالی

معمولا محیط های هواکش آکسیال کانالی را در محیط های بزرگ کاری و تفریحی دسته بندی نموده و در این دست از محیط ها به کار گرفته می شود.

ساختار هواکش آکسیال کانالی

هواکش آکسیال کانالی معمولا از یک دریچه ورودی و یک دریچه خروجی تشکیل شده و این دو قسمت به وسیله یک لوله که به اصطلاح به آن کانال می گوییم به یکدیگر متصل می شوند. این هواکش دارای پروانه بوده که نوع حرکت این پروانه یا پروانه ها به صورت مستقیم می باشد. بهترین محل یا مکان برای بهره گیری از هواکش اکسیال کانالی محیط هایی می باشد که در آن جا میزان فشار استاتیک پایین بوده و جریان هوا بسیار زیاد است، برای نمونه جهت اشنایی برای این مدل از محیط های کاری می توان به محیط های کاری دارای درجه حرارت بالا، مثل محیط های جنوب کشور اشاره داشت. نکته قابل توجه در رابطه با هواکش آکسیال کانالی این مطلب می باشد که این مدل از هواکش ها دارای یک سیستم عملکرد بسیار انعطاف پذیر بوده و می تواند خود را با محیط های مختلف به خوبی تطابق بخشیده و خود را با شرایط محیطی تطابق خواهد داد.

چه عواملی روی کیفیت هواکش آکسیال کانالی تاثیر گذار می باشد؟

همیشه هواکش آکسیال کانالی به خصوص عملکرد آن ها به تعداد تیغه های پروانه های ان ها وابسته می باشد. به عبارت دیگر، تعداد این تیغه های پروانه های آن ها است که بر روی بازده آن ها می تواند تاثیری بسیار زیاد داشته باشد. البته بعد از تعداد تیغه ها شکل ساختاری هواکش آکسیال کانالی و همچنین نوع نقشه ساختاری آن تاثیری بسیار زیاد در میزان بازدهی هواکش و همچنین میزان و حجم هوای تامین شده از سوی آن ها می تواند تاثیر گذار باشد.

بزرگ ترین مزیت هواکش آکسیال کانالی

بزرگ ترین مزیت از نظر عملکرد در هواکش آکسیال کانالی را باید در انعطاف پذیر بودن آن در هنگام عملکرد توصیف نمود. این عاملی بسیار تعیین کننده در نوع بازدهی و عملکرد دستگاه به شمار می رود. همین مزیت می تواند موجب گردد، که این سیستم هواکشی به راحتی خود را با شرایط تطبیق داده و بهترین بازدهی را از طریق تطبیق دادن خود با شرایط برای شما به ارمغان بی آورد. به عبارت دیگر، این دستگاه قادر است تا خود را با شرایط اب و هوایی مختلف تطبیق داده و در هر محیطی بهترین بازدهی را از خود به نمایش بگذارد.

جنس ساختار و بدنه هواکش آکسیال کانالی چیست؟

می توان تقریبا از هر ماده ای یا عنصری برای ساخت بدنه هواکش اکسیال کانالی بهره گرفت، ولی خوب مهم زمانی است که شما بتوانید با استفاده از این مواد در ساختار هواکش مد نظر خود، به بیشترین و بهترین بازدهی ممکن در عملکرد دستگاه دست یابید. تجربه ثابت کرده و تقریبا تمامی متخصصان امر در سر تاسر جهان با این نکته موافق می باشند که بهترین ماده ممکنی که تا کنون در بدنه ساختار هواکش کانالی (آکسیال کانالی) به کار گرفته شده است فولاد ملایم یا آلومینیم می باشد. باید همیشه به خاطر داشته باشید که هواکش ها در هر شکل و شرایطی که به کار گرفته شوند، همیشه با یک مشکل مشابه دست به گریبان می باشند، آن ها همیشه باید در برابر موادی و یا حوادثی همچون ایجاد جرقه، برخورد صاعقه، تماس داشتن با مواد شیمیایی و موارد بسیار دیگری از این دست همچون رطوبت هوا، گرمای شدید و بسیاری دیگر از شرایط سخت دیگر مواجه شده و بتوانند به بهترین شکل ممکن از خود مقاومت نشان دهند.

عملکرد هواکش آکسیال کانالی

در صورتی که به ظاهر این مدل از هواکش به خوبی دقت نمایید، شباهت بسیار زیادی به هواکش های داخلی هواپیما دارد. علت اصلی این امر دقیقا این نکته می باشد که این سیستم از روی هواکش های هواپیما ساخته شده اند. نحوه عملکرد آن ها، دقیقا مشابه با عملکردی است که بال هواپیما در هنگام بلند شدن از خود نشان می دهد. بال هواپیما همیشه به صورتی طراحی می شود که در هنگام حرکت هواپیما به صورت رو به جلو، قسمت متحرک بال نیز خود را با شرایط تطبیق داده و با فرمانی که از سوی خلبان صادر می گردد، به صورت بالا و پایین حرکت خواهد کرد. نوع سیستم عملکرد بال هوا پیما به این صورت می باشد که هنگامی که قسمت متحرک بال به سمت بالا حرکت می کند، حجم هوای پایینی بیشتر شده و باعث می شود تا در هوای جمع شده در پشت آن در قسمت بالا نوعی فشار دینامیک به وجود بیاید، دینامیک شدن فشار قسمت بالای بال باعث می شود تا فشار قسمت پایین به صورت خود به خود تبدیل به فشار استاتیک گردیده و در داخل هواکش این عمل باعث می شود تا هوا جابجا شده و به علت بالاتر رفتن فشار هوا، نوع عملکرد تهویه هوا به وجود می آید.

موارد استفاده از هواکش آکسیال کانالی

از هواکش آکسیال کانالی معمولا در مواردی استفاده یا بهره گیری می شود که در آن جا لازم خواهد بود تا هوا تخلیه شود، یا میزان رطوبت و بخار هوا بسیار زیادی است و باید از محیط خارج گردد، از جمله این موارد می توان به کارخانه های رنگ سازی و یا قسمت نقاشی کارخانه های خودرو سازی اشاره نمود. این ها را باید نمونه های کاربری از هواکش های آکسیال در نوع کاربری اگزاست فن آن عنوان نمود. از جمله مواردی که در آن هواکش آکسیال کانالی به عنوان یک هوارسان و یا دمنده مورد بهره گیری قرار می گیرند، می توان به مواردی اشاره داشت که در آن ها باید هوای خنک و یا هوای قابل تنقس شدن را وارد محیط نمود. یکی از رایج ترین موارد استفاده از هواکش آکسیال کانالی را می توان به محیط های بسیار گرم و یا گرم شده به دلیل تحرک و کار کردن زیاد عنوان داشت، این دستگاه یکی از بهترین وسائل تامین هوای تازه و خنک برای محیط هایی این چنینی به شمار می رود. از جمله بهترین موارد استفاده از هواکش های آکسیال کانالی در نوع تامین کننده هوای تازه و خنک می توان به بکارگیری آن ها در معادن و کانال ها اشاره کرد.

ویژگی های هواکش آکسیال کانالی

که لازم است در این جا به ان ها اشاره ای داشته باشیم: - هواکش آکسیال کانالی برای بسیاری از برنامه های کاربردی که در ان ها معمولا به جریان بالا در حین وجود فشار استاتیک پایین نیاز می باشد می تواند به راحتی به کار گرفته شود. - هواکش آکسیال کانالی برای مواردی که طی آن شما مجبور به تامین تهویه هوا در مکان های عمومی هستید کاربرد بسیار زیادی خواهند داشت، و در کنار آن نیز البته از جمله بهترین موارد استفاده از هواکش های اکسیال کانالی نوع بهره گیری خنک کننده آن می باشد که می توان در این رابطه به آن مورد نیز اشاره ای داشت. - پروانه ها در هواکش های آکسیال کانالی به طور مستقیم حرکت می کنند. - خنک کننده های بکار گرفته شده در هواکش های آکسیال کانالی به منظور خنک سازی در مناطق با حجم گرم زیاد به کار گرفته می شوند. - هواکش های آکسیال کانالی دارای پایه موتور قابل تنظیم می باشند. - هواکش های آکسیال کانالی در هر موقعیت می توانند با شرایط کاری متفاوت عمل نمایند. - اندازه شفت به کار گرفته شده در هواکش های آکسیال کانالی تا اندازه بسیاری بزرگ می باشد - نوع و روش ساخت و تولید هواکش های آکسیال کانالی به گونه ای است که در برابر جرقه قابلیت ارائه مقاومت بسیار بالایی از خود می باشد. معمولا تعیین قیمت هواکش آکسیال کانالی با توجه به اندازه بدنه، کیفیت و برند آن می تواند تا حد بسیار زیادی متفاوت باشد. به منظور ایجاد اطمینان از استاندارد بودن هواکش های آکسیال کانالی، لازم است تا شما از مراکز معتبر این محصول را تهیه و خریداری کنید.

نحوه ی کار کردن هواکش آکسیال کانالی

سیستم عملکرد هواکش آکسیال کانالی تقریبا شبیه عملکر موتور هواپیما هنگام بلند شدن از زمین می باشد. در واقع زمانی که هواپیما رو به جلو در حال حرکت می باشد، جریان هوا در سمت بالا و پایین بال های هواپیما جا به جا می شود. هواکش آکسیال کانالی نیز تیغه هایی شبیه به هواپیما دارد، با این تفاوت که به جای این که تیغه ها به پرواز در آیند، تیغه ها در محوری پایدار به چرخش در می آیند؛ به این ترتیب جریان هوا ایجاد می شود. این مسئله بر گرفته از علم فیزیک و قانون سوم نیوتون یعنی قانون عمل و عکس العمل می باشد.

خرید و نصب هواکش آکسیال کانالی

همان طور که در ابتدای مقاله گفتیم هوای مناسب موجب ارتقای کیفیت کار و زندگی می شود، بنابراین تهویه یک مسئله بسیار مهم به خصوص در صنایع می باشد. با توجه به این نکته می بایست در انتخاب ابزار های تهویه ای دقت کافی را داشت. در این بخش قصد داریم نکاتی را راجع به خرید، قیمت و همچنین نصب و تعمیرات هواکش آکسیال کانالی بیان نماییم. برای خرید هواکش آکسیال کانالی حتما باید به فروشندگان مجاز مراجعه نمود و با کسب مشاوره دقیق از آن ها خرید خود را انجام داد تا در استفاده از آن ها به هیچ مشکلی بر نخوریم. علاوه بر دقت در خرید هواکش آکسیال کانالی، در نصب آن نیز باید دقت فراوان داشت و نصب آن را باید به دست نصاب های مجاز و با تجربه سپرد تا نصب آن با در نظر گرفتن کلیه ی اصول فنی و ایمنی انجام گیرد و در آینده دچار هیچ گونه مشکلی نگردد و خسارتی را به شرکت ها و کارخانجات وارد نکند. در این مقاله سعی شد تا به ذکر مواردی راجع به هواکش آکسیال کانالی شما را با این نوع فن ها آشنا نماییم و بتوانید با بهره گیری از این اطلاعات، یک انتخاب هوشمندانه داشته باشید. امیدوایم که این مطلب بتواند راهنمای بسیار خوبی برای شما باشد.

سایر محصولات این دسته بندی