پشتیبانی تهویه آماج 

هواکش سقفی آکسیال

موجود
تماس بگیرید
مشخصات فنی - هواکش سقفی آکسیال
🔋توان
💡هوادهی
☢️قطر پروانه 8 سانتی متر
🔅دور موتور
✴️جنس بدنه برقی
💡جنس پروانه پلاستیکی
⚡برق تک فاز
✔️گروه هواکش پشت بامی

هواکش سقفی آکسیال⭐️پایین ترین قیمت فن سقفی آکسیال

هواکش سقفی آکسیال نوعی از هواکش صنعتی می باشد که این نوع فن پشت بامی بوده و برای کارگاه های صنعتی محیط های مسکونی و تجاری استفاده می شود و استفاده از کانال باعث شده راندمان هواکش بالاتر رفته و به گونه ای طراحی شده است که از نفوذ آب باران جلوگیری می کند.

هواکش ها یکی از پر استفاده ترین وسایل می باشند و انواع بسیار متنوعی دارند. می توان گفت رایج ترین نوع هواکش مدل آکسیال می باشد که به آن هواکش محوری نیز می‌گویند.این نوع از هواکش ها به گونه ای طراحی شده اند که هوا در راستای محور آنها حرکت می کند. معمولا هواکش های آکسیال فشار کمی دارند و در صنایع مختلف کاربرد های بسیار زیادی دارند همچنین قیمت بسیار مناسبی دارند.

اما بهتر است بدانید هواکش های آکسیال نیز مانند سایر انواع هواکش ها مدل های مختلفی دارند که یکی از بهترین ترین مدل های آن هواکش سقفی آکسیال است.این نوع از هواکش در مواقعی کاربرد دارد که نیاز به فشار هوای زیادی نیست و تنها می‌خواهیم هوای اتاق تهویه شود. همانگونه از نام این مدل از هواکش مشخص می باشد در سقف نصب می شود.

معمولا کارشناسان توصیه می‌کنند برای مکان هایی که نصب محدودیت وجود دارد از این نوع هواکش استفاده کنید. همچنین برای کاهش صدای ایجاد شده توسط این هواکش و آرامش افراد نیاز است حتما این مدل از هواکش در خارج از ساختمان نصب شود‌.هواکش سقفی آکسیال به خاطر طراحی ویژه ای که دارد می‌تواند برای طیف وسیعی از برنامه های کاربردی مناسب باشد.

انواع مدل هواکش سقفی

هواکش سقفی نوعی هواکش صنعتی می باشند که در بین تمام مشاغل از محبوبیت خاصی برخوردارند. بسیاری از افراد این سوال را می‌پرسند که انواع مدل هواکش های صنعتی کدامند؟ اگر شما نیز علاقه دارید به جواب چنین سوالی دست یابید در ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.

هواکش سقفی رادیال بکوارد

این نوع از هواکش در واقع نوعی هواکش سانتریفیوژ می باشد که قابلیت نصب در سقف را دارا می باشد. اما دلیل اصلی که باعث شده است چنین هواکش هایی به این اسم نام گذاری شوند. به کار رفتن نوعی پروانه از نوع سانتریفیوژ بکوارد در آنها می باشد.

مدل هواکش های رادیکال بکوارد به گونه ای است که برای تهویه هوای مکان هایی با مساحت زیاد مانند: فضا های تجاری، گاه گاهی و کارخانه ای کاربرد دارند. چون می‌توانند تهویه هوا از داخل کانال را با فشار بسیار زیاد انجام دهند.

هواکش آکسیال سقفی

گاهی اوقات مساحت یک مکان به گونه ای است که در آن جایگاه زیادی برای نصب هواکش در نظر گرفته نشده است. نصب هواکش در این گونه از مکان ها همیشه یک کار مشکل می باشد.

به همین خاطر کارشناسان برای برطرف کردن چنین مشکلی تصمیم گرفتند هواکش های آکسیال سقفی را بسازند. چون این نوع از هواکش ها به مکان زیادی برای نصب نیاز ندارند.

همچنین برای مکان هایی که هم به تهویه هم به آرامش به صورت همزمان نیاز دارند هواکش های آکسیال سقفی بهترین انتخاب می باشند. چون این نوع از هواکش در خارج از ساختمان نصب می‌شوند. و سر و صدای زیادی به داخل ساختمان ارسال نمی‌کنند. اما می توان گفت دلیلی اصلی طرفداران زیاد این فن قیمت بسیار مناسب آن می باشد. 

هواکش‌ سقفی مکانیکی

همانگونه که در بالا اشاره کردیم هواکش های سقفی انواع مختلفی دارند. یکی از هواکش های سقفی که امروزه به خاطر کارایی بسیار خوب توانسته است در بازار یک جایگاه مناسب به دست آورد هواکش مکانیکی می باشد.

این نوع از هواکش همانگونه که از نام آن پیداست برای کارکردن نیاز به جریان برق ندارد. هواکش های سقفی مکانیکی بیشترین استفاده را در مکان هایی مانند سوله ها دارند و در بیشتر مواقع با وزش باد و اختلاف دمای محیط نصب شده در آن شروع به حرکت و تهویه محیط میکنند. 

این نوع از هواکش ها برای تهویه هوای سالن های تولید خیلی کم مورد استفاده قرار می گیرند. چون سرعت گردش ثابتی ندارند و با جریان باد کار می کنند. همین امر موجب شده است چنین هواکش هایی هیچ وقت به عنوان هواکش اصلی برای کارخانه ها و سالن های تولید مورد استفاده قرار نگیرند.

مزایای هواکش سقفی

هواکش های سقفی مزایای زیادی دارند. همین امر موجب شده است چنین هواکش هایی در انواع مکان ها کاربرد داشته باشند. اما برای بعضی از افراد که با مزایای این مدل از هواکش ها آشنا نیستند ما در اینجا بعضی از آنها را بیان کرده ایم.

از بین بردن محدودیت فضا

امروزه به خاطر افزایش جمعیت همه افراد نمی‌توانند برای شروع کسب و کار و یا زندگی مکان های بزرگی تهیه کنند. به همین خاطر بسیاری از مکان ها دارای مساحت زیادی نمی باشند و طراحان نمی‌توانند مکان زیادی برای نصب هواکش در نظر بگیرند.

تا چند سال اخیر افراد زیادی برای نصب هواکش در خانه و یا محل کار خود با مشکل مواجه می شدند. اما امروزه دیگر چنین مشکلی آزار دهنده نمی باشد. چون هواکش سقفی برای نصب محدودیت فضایی ندارند. بعضی از افراد به اشتباه تصور می کنند چنین هواکش هایی قدرت و توان زیادی برای تهویه ندارند‌. اما بهتر است بدانید چنین چیزی به هیچ وجه درست نمی باشد و توان آنها برای تهویه خیلی بیشتر از هواکش های دیواری می باشد.

مقاومت بالا در برابر شرایط جوی

بسیاری از هواکش ها در بیرون از ساختمان نصب می‌شوند. همین امر موجب می شود آنها با عوامل جوی مختلفی سروکار داشته باشند‌. هواکش هایی که دارای جنس مرغوبی نیستند نمی‌توانند برای مدت زمان زیادی دوام بیاورند.

به همین خاطر افراد می ترسند بعد از چند وقت با از بین رفتن هواکش بر اثر عوامل جوی مختلف هزینه ای که برای خرید هواکش پرداخت کرده اند به طور کامل هدر برود.

اگر شما نیز چنین تصوری دارید و نگران این موضوع هستید. میتوانید با خرید هواکش های سقفی خیال خود را از این بابت به طور کامل راحت کنید.

چون پروانه به کار رفته در چنین هواکش هایی از جنس های آلومینیوم و فولاد ساخته می‌شود و می تواند در برابر عوامل جوی مختلف به خوبی از خود مقاومت نشان دهد.

همچنین جنس این پروانه ها به گونه ای مقاوم می باشد که در برابر ضربه نیز می توانند دوام زیادی داشته باشند. به همین خاطر می توان چنین هواکش هایی را با خیالی آسوده خرید  برای سالیان زیادی از آنها استفاده کرد.

داشتن قابلیت کنترل سرعت چرخش پروانه ها

یکی از مشکلات اساسی که افراد بعد از نصب هواکش ها دارند این است که بعضی از آنها قابلیت کنترل سرعت پروانه خود را ندارند و می توانند مشکلات زیادی برای افرادی که در مکان هایی که چنین هواکش هایی دارند ایجاد کنند.

اما هواکش های سقفی چون توسط ماهر ترین افراد در این حوزه طراحی شده اند میتوانند به راحتی سرعت چرخش پروانه خود را کنترل کنند. در واقع این‌نوع از هواکش ها مشکلات بسیار کمی دارند که در برابر مزایای بیشمار آنها دیگر به چشم نمی آیند.

سادگی نصب

گاهی اوقات بعضی از هواکش ها به راحتی نصب نمی‌شوند و تازه بعد از خرید آنها افراد برای نصب آنها با مشکلات زیادی روبه رو می شوند.

چنین امری در طی چند سال گذشته موجب شده است افراد زیادی به دنبال پیدا کردن هواکش هایی باشند که نصب آنها ساده می باشد. اگر شما نیز قصد دارید هواکش بخرید و برای نصب آن نگران هستید.

بهتر است بدانید هواکش سقفی به سادگی نصب می شوند و برای نصب آنها نیاز نیست افراد حتما بسیار ماهر باشند و یا دانش خاصی داشته باشند. وجود چنین ویژگی در این هواکش ها باعث شده است امروزه میزان محبوبیت آنها دو چندان شود.

تعمیر راحت

امروزه چون بسیاری از وسایل وارداتی می باشند هنگامی که خراب می شوند به راحتی تعمیر نمی شوند و در بیشتر مواقع افراد مجبور می شوند به جای تعمیر آنها را تعویض کنند که این کار بسیار هزینه بر خواهد بود.

اما هواکش های سقفی چنین مشکلی ندارند و خیلی دیر خراب میشوند. حتی اگر خراب نیز بشوندو به تعمیر نیاز پیدا کنند خیلی زود قطعات آنها در بازار یافت می شود و افراد زیادی هستند که توانایی تعمیر آن را دارند. به همین خاطر در صورتی که خراب شوند افراد نیاز نیست نگرانی داشته باشند چون کار به تعویض آنها نخواهد رسید و خیلی زود تعمیر میشوند.

ارزان قیمت بودن

همیشه یکی از معیار هایی که در انتخاب افراد برای خرید هواکش ها تاثیر زیادی دارد قیمت آنها می باشد. امروزه به خاطر وضعیت اقتصادی که وجود دارد افراد زیادی توانایی خرید هواکش های گران‌ قیمت را ندارند.

به همین خاطر معمولا میزان فروش هواکش هایی با قیمت های بالا بسیار کم می باشد. اما بهتر است بدانید هواکش های سقفی با این که کیفیت بسیار خوبی دارند و مزایای آنها بیشمار می باشند دارای قیمت مناسبی هستند و افراد زیادی توانایی خرید آنها را دارند. چون قیمت آنها نسبت به تجهیزات تهویه دیگر بسیار ارزان تر می باشد.

جلوگیری از آتش سوزی

یکی از دلایل اصلی استفاده از هواکش ها در بسیاری از مکان ها جلوگیری از آتش سوزی می باشد.در بسیاری از کارگاه ها و کارخانه های صنعتی چون میزان آلاینده های شیمیایی در محیط زیاد می‌باشد.

و مواد اشتعال پذیر فراوانی در آنها وجود دارد اگر هواکش های بسیار قوی در آنها وجود نداشته باشد تا به صورت مداوم هوای محیط را تهویه کند. امکان آتش سوزی بسیار بالا می رود.

یکی از انواع هواکش ها که کاربرد زیادی در چنین مکان هایی دارد هواکش های سقفی می باشند. چون این نوع از هواکش ها میتوانند به راحتی هوا را جابجا کنند و با مکش بالای میزان زیادی از دود به صورت مداوم از ایجاد آتش سوزی جلوگیری کنند.

موارد استفاده از هواکش سقفی آکسیال

هواکش آکسیال سقفی نیز مانند هواکش های آکسیال دیواری و کانالی بهتر است بصورت آزاد و بدون اتصال به کانال جهت تهویه در نظر گرفته شوند یا حدالمقدور کانال متصله طولانی و دارای انشعابات متعدد نباشد هواکش سقفی آکسیال هم بعنوان مکنده (اگزاست فن) و هم بعنوان دمنده (بلوئر) قابل استفاده هستند.

این هواکش ها برای محیط های انفجاری،محیط های دارای حرارت و رطوبت بالا و خورندگی زیاد با اعمال شرایط ویژه ساختاری و فنی بر روی آنها قابل استفاده می باشند. پروانه بکار رفته در این نوع هواکش ها از نوع زیمنسی ، مولتی فن،مولتی وینگ و ایندولا و از جنس آلمینیوم ریخته گری شده و پلی آمید می باشد.