پشتیبانی تهویه آماج

هواکش صنعتی،راهنمای خرید هواکش و قیمت هواکش صنعتی

در این مقاله قصد داریم در مورد هواکش صنعتی و انواع مدل هواکش صنعتی صحبت کنیم. استفاده از هواکش صنعتی در مکان های مختلف به طرز مشهودی اهمیت پیدا کرده است. در حقیقت نصب این دستگاه که در بازار به نام های دیگری همچون فن صنعتی شهرت دارد نه تنها باعث وارد شدن هوای تازه برای تنفس می شود بلکه دمای موجود در محیط را به بهترین شکل ممکن کنترل کرده و از بروز اتفاقاتی همچون آتش سوزی در محیط جلوگیری می کند.

در واقع باید بدانید که از هواکش صنعتی برای خنک کاری، تخلیه، انتقال و تهویه هوا استفاده بسیاری می شود و بیشترین محیط هایی که از هواکش صنعتی استفاده می کنند محیط هایی می باشد که صنعتی هستند. این هواکش ها به انواع مختلفی تقسیم می شود که هر یک از آنها ویژگی های متنوعی دارد، 

هواکش صنعتی تهویه آماج
💎 کیفیت هواکش صنعتی ارائه بهترین مدل های هواکش 
💲 قیمت هواکش صنعتی براساس مدل و نوع هواکش
⏰ زمان پشتیبانی  9 صبح الی 9شب : 09126853183
☎️ثبت سفارش  تلفنی و حضوری
⌛زمان نصب  پس از ثبت سفارش
⭐ گارانتی ضمانت رفع و تعمیر در کوتاه ترین زمان

سفارش هواکش صنعتی باید از طریق مرکز معتبر صورت بگیرد، چرا که این محصول در تنوع بالایی از لحاظ نحوه کارکرد و شکل ظاهری تولید می گردد که هر کدام برای محیط خاصی مناسب است. برای دریافت مشاوره و انتخاب بهترین نوع هواکش صنعتی با کارشناسان فروش ما ارتباط برقرار نمایید.

همه ما به خوبی از این نکته بارز آگاهی داریم که برای زندگی کردن یک انسان نیازمند وجود اکسیژن و یا به زبان عامه هوا می باشد. شما از طریق هوا تنفس کرده و از این طریق شرایط حیات را برای خود حفظ می نمایید.شما در صورتی که با کمبود هوا مواجه گردید، زندگی کردن برای شما با مشکل مواجه خواهد شد، کار کردن و صرف کردن انرژی نیز از جمله مشکلات جانبی و در مرحله بعدی است که با مشکل مواجه شده و تقریبا از پس انجام آن بر نخواهید آمد. در این مطلب می خوانید:

در کنار این موارد، باید به خاطر داشته باشید که هوا هر چه محیط گرم تر باشد و تعداد افراد در محیط بیشتر باشد (بیشر بودن آلودگی از جمله عوامل اصلی آن به شمار می رود) به خصوص در محیط های کاری، مشکلات افزایش خواهد یافت. به همین خاطر، کارفرما ها تقریبا همگی از این مشکل آگاهی داشته و لازم است تا مشکل هوا را در محیط های کاری خود برطرف سازند در حقیقت در تمامی کشور ها امروزه این موضوع اهمیت داشته، و قوانین کار کشور ها مالکان کسب و کار را ملزم به تهیه و راه اندازی ابزار تامین هوا در محیط های کاری به ویژه در محیط هایی که مشکل کمبود هوا در آن ها بیشتر است ساخته اند.

هواکش صنعتی

بهترین و ساده ترین وسیله برای تامین هوای محیط در فضا های کاری، حتی در مکان های دارای فضای باز بسیار محدود می تواند فن صنعتی باشد. باید به یاد داشته باشیم که هواکش صنعتی وسایل بسیار مهمی در محیط های کاری الخصوص محیط های دارای میزان هوای آزاد اندک و محیط های بسته به شمار می رود. البته در کنار هواکش صنعتی می توان از کمپرسور های هوا، انواع مختلف پنکه و مواردی دیگر از دستگاه های مختلفی که در این محیط ها می توانند به کار بسته شوند نیز یاد می شود. هواکش ها خود دارای مدل ها و طرح های متفاوتی می باشند، از البته تقریبا هر یک از آنها سیستم های عملکردی مختلفی بهره گرفته و می توانند از شکل های به مراتب متفاوت و حتی تا اندازه بسیار زیادی متفاوت بهره گرفته باشند. در کل هواکش ها به دو دسته خود محوری و گریز از مرکز تقسیم بندی می گردند. هر یک از این ها خود به دسته های کوچک تری نیز تقسیم بندی می گردند. هواکش های دارای سیستم خود محوری به چهار دسته سقفی، دیواری، کانالی و پوششی تقسیم بندی می گردند. هواکش های گریز از مرکز نیز به چهار دسته بکوارد، فوروارد، یک طرفه و دو طرفه تقسیم بندی می گردند.

انواع هواکش صنعتی

هواکش ها همان گونه که پیش تر عنوان داشتیم به دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند: هواکش های محوری هواکش های گریز از مرکز یا همان به قول معروف هواکش سانتریفیوژی.

هواکش های محوری ( هواکش آکسیالی)

معمولا در محیط هایی که میزان کارایی در آن جا محدود می باشد به کار گرفته می شوند. مثلا آن ها تنها قادر به گردش دادن هوا در محیط های دارای فضای محدود خواهند بود. معمولا بزرگ ترین نقطه ضعف آن ها علاوه بر محدودیت در عملکرد را می توان به عدم توصیه به استفاده از این مدل از هواکش ها در محیط های دارای درجه حرارت بالای 60 درجه اشاره کرد.

انواع هواکش های محوری

هواکش های محوری یا همان هواکش آکسیال در چهار مدل مختلف به بازار ارائه شده اند. مدل های دیواری، سقفی کانالی و پوششی که تقریبا نیازی به ارائه توضیحات نسبت به آن ها وجود ندارد، زیرا از روی اسامی آن ها مشخص است که هر کدام به چه چیزی اشاره دارند.

ویژگی مهم هواکش های محوری (آکسیال) عبارتند از:

1. مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی 2. کم صدا بودن 3. وجود قابلیت باز و بسته شدن برای اشاره به هر یک از این موارد می توان عنوان داشت که به علت استفاده از هواکش های محوری در محیط های خانگی به خصوص آشپزخانه و سرویس های بهداشتی، و وجود میزان زیادی رطوبت در فضاهایی از این دست، ایجاب می کند که هواکش های محوری به صورتی ساخته شوند که اولا در اثر رطوبت دچار ایراد و مشکل نگردند، و در کنار آن نیز همین رطوبت قادر نباشد تا به بدنه فلزی ان ها اسیبی وارد نماید. همین استفاده شدن در محیط های خانگی و کوچک نیز باعث می شود که ساختار آن ها و شیوه عملکرد آن ها به صورتی طراحی شود تا از طریق آن، سر و صدا و مزاحمت ایجاد نشده و به اسایش و آرامش داخلی منازل خدشه ای وارد نگردد. در رابطه با موضوع باز و بسته شدن هواکش های محوری نیز باید اشاره کرد که این دست از هواکش ها به دلیل وجود در محیط هایی که گاز ها و بو های دارای چربی به میزان بسیار زیادی رواج دارد به کار گرفته می شوند، لازم خواهد بود تا پس از مدتی باز شده و سطح رویی و قسمت های داخلی آن ها تمیز شود تا بتوانند به خوبی وظیفه خود را به انجام برسانند.

هواکش سانتریفیوژی( هواکش گریز از مرکز)

فن ها یا همان هواکش های گریز از مرکز (هواکش سانتریفیوژی) در واقع نوعی هواکش می باشند که برعکس هواکش های محوری حتما نیازمند اتصال به یک مسیر کانالی می باشند که از طریق ان بتوانند هوای داخلی را تخلیه نموده و یا هوا را وارد محیط نمایند. در این مدل از هواکش به واسطه استفاده از صورت نیروی گریز از مرکز فیزیکی، هوا از طریق پروانه ها به داخل کانال کشیده شده و در سمت دیگر کانال از داخل کانال تخلیه می گردد. این عمل دقیقا به خاطر بهره گیری از عملکرد و قوانین گریز از مرکز فیزیکی صورت می پذیرد.

موارد استفاده هواکش سانتربفیوژی

معمولا از نوع فن سانتریفیوژی در مجتمع های بزرگ، ساختمان های چند منظوره، مجموعه های ساختمانی، و یا ساختمان های عمومی و مواردی همچون کارگاه های بزرگ استفاده می شود. هواکش سانتریفیوژی یا همان گریز از مرکزی معمولا در فضاهایی به کار گرفته می شود که میزان فشار هوا در آن مناطق بالا بوده و برای تخلیه هوای این مناطق شما همواره نیازمند مصرف انرژی بسیار بالایی خواهید بود.

انواع هواکش سانتریفیوژی( هواکش گریز از مرکز)

در کل هواکش سانتریفیوژی به سه دسته اصلی تقسیم بندی می گردند که عبارتند از فن سانتریفیوژی بک وارد، فوروارد، و رادیالی

هواکش سانتریفیوژی بکوارد

هواکش سانتریفیوژی بک وارد تقریبا دارای میزان کارکردی بالا بوده و البته میزان صدای تولیدی از سوی این مدل از هواکش صنعتی تا حد بسیار زیادی کمتر می باشد. علت استفاده از نام بک وارد (یا همان گردش کننده رو به عقب) برای این هواکش، نوع گردش پره های پروانه این مدل از هواکش است که به صورت پادساعت گرد یا برعکس مسیر گردش ساعت حرکت می نماید. از این مدل از هواکش ها در محیط هایی که میزان آلودگی در آن ها کمی بیشتر از شرایط نرمال است بهره گرفته خواهد شد.

هواکش سانتریفیوژی فوروارد

از فن سانتریفیوژی فورارد در محیط هایی استفاده می شود که هوای داخلی آن ها تا حد بسیار زیادی پاکیزه بوده و با مشکل آلودگی محیطی هوا سر و کار نداشته باشند. این مدل از فن ها تقریبا میزان بازدهی کاری ای برابر با نوع بک وارد داشته، با این تفاوت که میزان صدای تولیدی این مدل از فن ها به دلیل گردش پروانه رو به جلوی آن مقداری بیشتر و تا حدودی مزاحمت ایجاد کننده خواهد بود.

هواکش سانتریفیوژی رادیال

هواکش سانتریفیوژی رادیالی مانند دو مدل قبلی از میزان کاربری بسیار بالایی برخوردار نمی باشند. به عبارت دیگر، چندان استفاده زیادی از این مدل از فن ها نمی گردد، تنها در مکان هایی که با مشکل آلودگی محیطی و وجود گاز های سمی زیاد دست و پنجه نرم می کنند، سعی می شود تا از این مدل از هواکش های سانتریفیوژی بهره گرفته شود. اکنون ذکر این مطلب لازم خواهد بود که مشخص سازیم که عنوان هواکش های صنعتی کوچک و بزرگ که در این جا ان ها را قید نمودیم به چه منظور می باشد.

هواکش صنعتی کوچک

در کل هواکش هایی را می توانیم صنعتی کوچک بنامیم که دارای اندازه ای کوچک بوده و در کنار آن نیز در محیط های محدود و کوچک و در محیط هایی که تعداد افراد در حال رفت و آمد در آن اندک می باشند قرار می گیرند. بطور کلی هواکش آکسیالی یا همان هواکش محوری به علت وجود و داشتن محدودیت در میزان انتقال هوا و میزان کارکرد آن ها در محیط های کوچک باعث می شود تا ما ان ها را هواکش های صنعتی کوچک بنامیم. هواکش های صنعتی کوچک نمی توانند در محیط هایی که نیازمند تهویه هوا در دبی بسیار بالا باشد به کار گرفته شوند. در کنار آن میزان بازدهی و کارکرد آن ها نیز محدود است.

مزایای هواکش صنعتی کوچک

البته نباید تنها به نقاط ضعف آن ها اشاره داشت، در کنار مواردی که به طور خلاصه در بالا به آن ها اشاره نمودیم، هواکش صنعتی کوچک دارای مزایایی نیز می باشند. از جمله این مزایا می توان به میزان مصرف انرژی اندک آن ها اشاره کرد. تنها همین نکته نیست، بلکه هواکش صنعتی کوچک دارای سر و صدای اندکی نیز در حین کار کردن می باشند. باید به نکته ای دیگر نیز در این رابطه اشاره کرد که ساختار آن ها به صورتی است که میزان خودرگی و اسیب پذیری آن ها نیز اندک می باشد. البته به عنوان نکته آخر، ذکر این مورد نیز نمی تواند خالی از لطف باشد که فن صنعتی کوچک یا همان هواکش های محوری یا آکسیال به علت داشتن برخورد زیاد با گاز های نامطلوب خانگی، لازم خواهد بود تا هر از چند مدتی تمیز شوند، برای تمیز شدن نیز لازم خواهد بود تا باز و بسته شوند، بنابراین می توانیم این نکته را نیز از جمله مزایای هواکش های صنعتی کوچک به شمار اوریم.

هواکش صنعتی بزرگ

تهویه صنعتی بزرگ به نوعی از هواکش ها اشاره خواهد داشت که آن ها را در محیط هایی به کار می گیریم که دارای میزان وسعتی بسیار گسترده بوده و از طرف دیگر، تعداد افراد و یا وسائلی که در آن محل قرار دارند و یا به آن جا ممکن است تردد داشته باشند نیز تا حدود بسیار زیادی بیشتر می باشد. رایج ترین مدل از فن صنعتی ای که می توانیم آن ها را در دسته بندی هواکش صنعتی بزرگ قرار دهیم، فن صنعتی گریز از مرکز می باشند. این دست از هواکش ها به علت بهره گیری از کانال های تهویه هوا و برخوردار بودن از موتورهایی تا حد بسیار زیادی قدرتمند، می توانند به راحتی در این دسته قرار بگیرند. از سوی دیگر، همان گونه که در تعریف هواکش سانتریفیوژی ملاحظه نمودید، آن ها را در محیط های بزرگ و عمومی به کار می گیریم، یا حداقل از آن ها در محیط های چند مجموعه ای بهره برداری می نماییم. به همین خاطر، لازم است عنوان نماییم که هواکش های صنعتی بزرگ در واقع اغلب اوقات همان هواکش های سانتریفیوژی می باشند.

مزایای هواکش صنعتی بزرگ

هواکش صنعتی بزرگ نیز همانند هواکش صنعتی کوچک دارای انواع کاربری مناسب و تقریبا متفاوتی می باشند. از جمله این موارد می توان به این نکته اشاره داشت که فن صنعتی بزرگ مجبور هستند تا به صورتی مداوم و مستمر هوای تازه و خنک را برای یک محیط بسته که معمولا در آن ها به کار گرفته می شوند تامین نمایند. در اکثر اوقات این هوای تازه لازم است تا از فضای باز بیرونی تامین گردد، به همین خاطر لازم خواهد بود تا یک سر سیستم هوادهی که هوا را جذب می کند در قسمت بیرونی کانال هواکش سانتریفیوژی نصب گردیده و در سر دیگر آن که در داخل قرار دارد، قسمت دمنده تعبیه شود تا از این طریق هوایی که از سوی قسمت بیرونی شکار شده است به فضای داخلی تزریق گردد.

کارکرد هواکش صنعتی بزرگ

از جمله کارکرد های هواکش صنعتی بزرگ مناسب سازی سطح رطوبت داخلی و درجه حرارت می باشد. از روی تعریف قبلی به راحتی می توان برای اثبات این نکته استفاده نمود. این امکان که رطوبت و درجه حرارت را تنظیم نمایند، خود به صورتی مستقیم باعث ایجاد کاهش در میزان خطرات آتش سوزی نیز خواهد شد (البته فراموش نکنید که تنها خطر را کاهش می دهد و از بین نخواهد برد). تمامی این موارد که در این جا عنوان شد به صورتی مستقیم یک مزیت دیگر را با خود به همراه خواهند داشت و آن این که همین عوامل باعث می شوند تا آلودگی های محیط مورد نظر نیز طی انجام این کار به میزانی حداقلی برسد.

سیستم های هواکش صنعتی راه حل هایی خوبی را در کاربرد های صنعتی برای اهداف مختلفی از خنک کاری و خارج کردن حرارت تا جمع آوری گرد و غبار و انتقال مواد ارائه می دهند.دمنده ها و هواکش صنعتی دستگاه های مکانیکی یا الکترومکانیکی ای هستند که برای به جریان درآوردن گاز(هوا) درون کانال ها، دودکش های صنعتی و بطور کلی در هر جایی که جریان برای تخلیه، خنک کاری، تهویه و انتقال مورد نیاز است، استفاده می شوند.
 

هواکش صنعتی بزرگ

هواکش صنعتی بزرگ

 

در محیط های کاری ای خاص همچون معادن بزرگ، کارگاه های ریخته گری و یا مواردی از این دست به علت وجود گرد و غبار زیاد، حرارت بالا و یا حضور تعداد کارگران زیاد باعث می شود که شما نیازمند استفاده از هواکش های بزرگ صنعتی برای انجام عملیات تهویه هوا باشید. آیا هر هواکشی را می توان به منظور تهویه هوا در محیط های بزرگ نصب نمود؟ قطعا پاسخ خیر است، برای به نتیجه رسیدن همیشه و همه جا شما نیازمند استفاده از هواکش های استاندارد خواهید بود. امروزه برای هواکش های صنعتی از استانداردهایی مخصوص تحت عنوان استاندارد اروپا استفاده می نمایند، این استاندارد به دو نوع می باشد استاندارد CA و یا استاندارد IP54 دو نمونه از استاندارد های معتبر در فضای قاره اروپا می باشند که محصولات دارای این استاندارد ها بهترین کیفیت ممکن را دارا می باشند. برای کمک به خرید بهترین هواکش صنعتی ممکن بزرگ شایان ذکر است که به نکات زیر توجه نمایید: 1. نخستین نکته نوع سوخت مصرفی هواکش است، همیشه بهترین هواکش ها را باید هواکش های با سوخت برقی بنامیم. 2. حتما دقت داشته باشید که هواکشی را که تهیه می نمایید حتما دارای خدمات پس از فروش باشد 3. میزان سرو صدای تولیدی از سوی هواکش جنبه بسیار کلیدی ای در خرید هواکش مطلوب خواهد بود

هواکش صنعتی کوچک

هواکش صنعتی کوچک

هواکش های صنعتی کوچک کارکرد و در نتیجه قیمت پایین تری دارند و حمل و نصب آسان تری هم خواهند داشت. این نوع هواکش ها دارای تنوع محصول بسیار زیادی هستند؛ ولی معمولا بیشتر آن ها قطر داخلی حدود 80 تا 120 میلیمتر دارند. در اکثر این مدل ها ویژگی های ثابتی را می توان مشاهده کرد که هنگام خرید هواکش صنعتی کوچک، بسته به نوع کاربرد، می توان بررسی کرد که در صورت لزوم این موارد را نیز دارا باشند:

 1. مقاومت در برابر زنگ زدن و پوسیدگی
 2. کم صدا بودن
 3. وجود قابلیت باز و بسته شدن و تمیز کردن دستگاه

خرید هواکش صنعتی

اگر از خرید خود اطمینان ندارید بهتر است برای خرید عجله نکنید و در ابتدا با کارشناس خرید یا نصب تجهیزات تهویه هوا مشورت نموده و از نیاز دقیق مکان مورد نظرتان مطلع شوید. سپس سلیقه و ترجیحات خود را نیز اعلام کنید تا کارشناس به شما مشاوره ای عملی برای خرید و نصب دستگاه های مربوطه ارائه نماید. اگر بتوانید تمام نیازهایتان به مدل های مختلف را از یک نقطه تهیه کنید، هم از تخفیف های بیشتری برخوردار می شوید، هم برای حمل و انتقال تجهیزات خریداری شده کار راحت تری خواهید داشت. تهویه آماج با دارا بودن انواع و اقسام محصولات تهویه، هواکش، فن و اگزاست فن می تواند تمام نیازهای شما را به یک باره تامین نموده و پس از فروش نیز در کنار شما باشد تا انواع خدمات مورد نیازتان را برای این محصولات دریافت کنید.

تهویه صنعتی

تهویه صنعتی

در تمام اماکنی که به دلیل حضور افراد یا ماشین آلات، کیفیت هوا افت می کند، نیاز به تهویه و یا تغییر هوا خواهید داشت و اماکن خانگی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. این نیاز البته در محیط های صنعتی بیشتر احساس می شود و باید با امکانات مختلف موجود در بازار، امر تهویه صنعتی را به انجام رساند. اگر انواع و اقسام مختلف این تجهیزات، ذهن شما را درگیر کرده با کمک متخصصان این امر می توانید ابتدا نیازسنجی کنید تا بتوانید مناسب ترین دستگاه را تهیه کنید.

مزایای استفاده از تهویه صنعتی:

 1. تامین مداوم هوای تازه از طریق وارد کردن هوا از محیط بیرون
 2. حفظ سطح دما و رطوبت در مقدار دلخواه
 3. کاهش احتمال بروز آتش سوزی و یا انفجار
 4. حذف یا کاهش آلودگی و ذرات معلق در هوا

قیمت هواکش صنعتی

قیمت فن بر اساس پارامترهای مختلفی تغییر میکند. هر فن یا هواکش بر اساس سایز از استانداردهایی مشخص پیروی می کند. گاهی اوقات بنا به درخواست مشتری و کارایی فن این استانداردها را میتوان تغییر یا ارتقاء بخشید. پارامترهایی که قابل تغییر می باشند و بر قیمت هواکش صنعتی تاثیر گذار هستند شامل:
 • ضخامت ورق
 • شکل ظاهری فن
 • نوع طراحی پروانه
 • نوع الکتروموتور
 • جنس ورق
 • و نوع پوشش رنگ می باشند.
مواردی که در بالا ذکر شد همگی بر قیمت هواکش صنعتی تاثیر گذار می باشند . شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت هواکش صنعتی مورد نیازتان میتوانید با کارشناسان تهویه آماج مشاوره رایگان تلفنی داشته باشید.

موتور هواکش صنعتی

یک موتور هواکش در حالت کلی از سیم پیچ، یاتاقان، و چند قطعه دیگر تشکیل شده است که درون فریم (بدنۀ) موتور جای گرفته اند. این فریم می تواند هم از قطعات درونی محافظت فیزیکی کند و هم با جذب گرمای به وجود آمده در سیم پیچ، کار خنک سازی را تا حدی انجام دهد؛ به همین خاطر انتخاب بدنۀ مناسب موتور هواکش هنگام خرید بسیار حائز اهمیت است. موتور هواکش صنعتی

برخی از فریم ها از نوع باز بوده ولی با کمک تیغه هایی زاویه دار و شبکه ای از قطعات داخلی محافظت می شود که به این نوع فریم ODP نیز گفته می شود. برخی کاملا بسته و ضد ورود گرد و غبارند (TEAO) و به گونه ای قرار می گیرند که همان جریان هوای فن که در حال عبور است، از داخل موتور نیز عبور کرده و آن را خنک کند. برخی فریم های موتور نیز از نوع TENV بوده و کاملا بسته هستند تا از ورود گرد و غبار جلوگیری شود؛ ولی برای خنک شدن هیچ شیار یا تمهیداتی در آن به کار نرفته و به صورت طبیعی و همرفتی خنک می گردد. برخی موتورها نه تنها کاملا بسته و حفاظت شده اند بلکه با استفاده از سیل ها و پوشش هایی، حفاظتی دو چندان یافته تا مایعات شیمیایی، آب، گرد و غبار و غیره نتواند به آن نفوذ کند. موتور های ضد انفجار نیز برای برخی دیگر از کاربردها طراحی شده اند که ساخت بدنه و داخل آن ها به گونه ای است که احتمال انفجارشان به حداقل برسد و از این حیث موتورها به دو دسته تقسیم می شوند که هر دسته نیز 4 مدل می تواند داشته باشد تا مشخص باشد هر موتور هواکش صنعتی در برابر چه عوامل انفجاری، مقاومت می کند.

هواکش صنعتی سه فاز

وقتی موتور یک هواکش صنعتی از نوع سه فاز باشد، چرخ دنده ها با گشتاور کمتری کار می کنند و لرزه ها اختلال کمتری به بار می آورند و گشتاور چرخشی نیز مناسب تر خواهد بود و بهره وری در مصرف انرژی نیز بهتر خواهد شد. هواکش صنعتی سه فاز

قیمت هواکش صنعتی سه فاز

برای اطلاع از قمیت هواکش صنعتی سه فاز میتوانید با مشاورین فروش تهویه آماج تماس بگیرید و راهنمایی شوید.

تولید کننده هواکش صنعتی

یک تولید کننده هواکش باید به استانداردهای ایمنی و محافظتی و کیفیت ساخت توجه کند. به علاوه، به جای استفاده از مرغوب ترین مواد و ارائه یک مدل گران قیمت، با ارائه کیفیت های قابل قبول تا عالی، انواع توانایی های مالی را پوشش دهد. خدمات پس از فروش نیز امری بسیار مهم است و تولید کنندگانی که تمام تمرکز خود را روی فروش محصول می گذارند نمی توانند اعتبار چندانی برای خود مهیا کنند.

مشاوره فروش هواکش صنعتی

همچنین مشاوره فروش نیز باید با هدف آگاهی رسانی و نه ترغیب مشتری به خرید انجام گیرد. این مشاوره از آن جهت اهمیت دارد که مشتریان معمولا نمی توانند از انواع تجهیزات و هواکش ها اطلاعات کامل تخصصی داشته باشند و نداشتن اطلاعات تخصصی در این زمینه می تواند منجر به خرید اشتباه و نارضایتی مشتری شود. سیاست فروش مبتنی بر اعتبار همواره توسط شرکت تهویه آماج دنبال شده است و ضمن ارائه طیف بسیار متنوع محصولات و پوشش تمام نیازهای فنی و مالی، سعی کرده محصولات خود را بدون واسطه با قیمت پایین و کیفیت بالا به دست مصرف کنندگان برساند.

بهترین هواکش خانگی

بهترین هواکش خانگی

فاکتور های مختلفی در خرید هواکش خانگی دخیل هستند. مشتریان بهترین کارکرد و کیفیت را با حداقل قیمت می خواهند. اگر نیاز ویژه ای در خانه خود نداشته باشید هواکش های با ابعاد 150 میلی متر بسیار مناسب اند و در همین ابعاد، سرعت موتور 1000 تا 1800 دور در دقیقه و نیروی 20 تا 30 وات بهترین بازه از نظر کارکرد و هزینه خواهد بود.

هواکش صنعتی دمنده

هواکش صنعتی دمنده

اگر چه دمنده یا مکنده بودن هواکش های صنعتی در موارد بسیاری به یک اندازه مفید هستند؛ اما در موارد زیادی صرفا یک هواکش صنعتی دمنده است که مشکلات مورد نظر را حل می کند. مثلا برای کاهش میزان رطوبت از یک محیط بهتر است با مکش و خارج کردن هوا به این هدف برسیم. کاربرد هواکش صنعتی دمنده بسیار وسیع است. خنک سازی، توزیع هوا، افزایش میزان هوا و اکسیژن، خشک کردن و بسیاری دیگر از اهداف را می توانید با هواکش صنعتی دمنده محقق کنید.

قیمت هواکش صنعتی دمنده

برای اطلاع از قمیت هواکش صنعتی دمنده میتوانید با مشاورین فروش تهویه آماج تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

هواکش صنعتی مکنده

در محیطی که نیاز به خروج هوا، رطوبت، آلودگی یا گرما باشد بایست از هواکش صنعتی مکنده بهره برد. محیط هایی مانند کارخانه تولید اغذیه، حمام، معدن، کوره، و غیره نیاز به هواکش صنعتی مکنده خواهند داشت؛ اگرچه ممکن است در کنار آن از سایر تجهیزات تهویه نیز استفاده گردد تا سایر مشکلات آن محیط نیز حل شود. مثلا ممکن است در یک کارگاه رنگرزی در یک نقطه هواکشی مکنده تعبیه شود و در چند نقطه دیگر تعدادی هواکش در حالت دمنده.

قیمت هواکش صنعتی مکنده

قیمت هواکش صنعتی مکنده با توجه به کارایی هواکش و درخواست مشتری متفاوت می باشد.برای اطلاع از قمیت میتوانید با تهویه آماج تماس بگیرید.

انتخاب هواکش صنعتی

با توجه به مشخصات کلیدی فن های صنعتی که شامل :
 • کاربرد مورد نیاز
 • مقدار جریان هوای لازم
 • طراحی ورودی ها و خروجی ها
 • پارامتر های جریان مثل فشار و بازده
 • توان الکتریکی
 • و ابعاد هواکش

می شود می توان نوع هواکش مورد نیاز برای یک فرآیند صنعتی خاص مورد نظر را انتخاب کرد.

 

عملکرد هواکش صنعتی

دمنده ها و هواکش صنعتی معمولا به وسیله موتور های الکتریکی کار می کنند اما از دیگر تجهیزات مکانیکی مانند موتور های احتراقی نیز می توان برای بکار گیری و چرخاندن آن ها استفاده کرد.

عملکرد هواکش صنعتی

هواکش صنعتی فشار بالا

از هواکش های فشار بالا معمولا در کاربرد های روزانه و همچنین صنعتی استفاده می شوند. این نوع هواکش ها را با نام دیگر هواکش های فشار بالا شعاعی نیز می شناسند که در ساخت آن ها هم از پره های خم شده به جلو و هم از پره های خم شده به عقب استفاده می شود. ویژگی بارز این هواکش این است که می توانند فشار بالایی تولید کنند اما در عوض دبی حجمی ای که جا به جا می کنند کم است. در واقع از این هواکش ها زمانی استفاده می شود که نیاز به انتقال هوا در دبی پایین و فشار بالا باشیم. هواکش صنعتی فشار بالا که با پره های خم شده به جلو ساخته شده اند، می توانند مقدار نسبتا زیادی از هوا را جا به جا کنند. اما در عوض در تولید فشار بالا محدودیت دارند و به همین دلیل است که در ساخت هواکش های فشار بالا جزء اولویت های اول نمی باشد.

کاربرد های هواکش های صنعتی فشار بالا

 • تولید هوای متراکم
 • استخراج محلی
 • تقویت کننده فشار برای مشعل روغن
 • برای خشک کردن از آب، مثلا برای خشک کردن سبزیجات شسته شده
 • تولید فشار بیش از حد در مناطق قرنطینه
 • جا به جایی و انتقال گاز در لوله های طویل
 • تامین هوای لازم در کوره ها
 • تصفیه فاضلاب
 • دستگاه تولید دود
 • خشک کردن کالا ها بصورت فله ای
 • دمنده های استخراج محلی
 • تامین هوای محفظه احتراق
 • تامین فشار سیستم
 • انتقال مواد

ساختار هواکش فشار بالا

ساخت هواکش فشار بالا در مقابل حجمی از هوا که جا به جا می کند خیلی ساده و به صرفه است. این نوع هواکش ها ترکیبی از خروجی بالا با فشاری نسبتا بالا می باشند که درون محفظه ای با یک موتور الکتریکی قرار دارند و در هنگام کار کردن صدای کمی دارند. هواکش هایی که با پره های خم شده به عقب ساخته شده اند بیشترین فشار را نسبت به سایر هواکش های سانتریفیوژ تولید می کنند. علاوه بر این این نوع هواکش ها بالاترین بازده را در میان هواکش های صنعتی دارند. معمولا عرض پره در دبی هواکش اثر گذار بوده و قطر آن روی فشار مورد نظر تاثیر دارد.

فشار تولیدی هواکش صنعتی

البته لازم به ذکر است که سرعت دور هواکش، ابعاد هندسی متوسط و مختلف نیز بر روی بازده هواکش و محفظه هواکش تاثیر گذار هستند. یک هواکش صنعتی فشار بالا با پره های خم شده به عقب با یک جریان زیاد می توانند فشار خیلی زیادی تا 500 میلی بار تولید نماید. در ساخت هواکش صنعتی از دو نوع محفظه استفاده می شود. محفظه هایی با دیواره های نازک و محفظه ها با دیواره کلفت. هواکش ها با دیواره نازک دارای یک پوشش اپوکسی بوده و به عنوان یک آپشن اضافی می توان آن را ساخته شده با ATEX تحویل گرفت.
جنس هواکش های فشار بالا
هواکش ها با دیواره کلفت با انواع مختلفی از فولاد ساخته می شوند. مثل فولاد کربن دار Fe360 و احتمالا گالوانیزه، فولاد ضد زنگ AISI 304 و AISI316 و فولاد خود حفاظ. علاوه بر این موارد مورد دیگری هستند که در هنگام خرید بر اساس نیاز شما انتخاب می شوند. در ادامه فهرستی از این نوع هواکش بر اساس فشار تولیدی ارائه شده است:

تفاوت بین فن و دمنده

تفاوت بین فن ها و دمنده ها در نسبت فشار هوای خروجی به ورودی می باشد. دمنده های صنعتی دارای نسبت فشار خروجی به ورودی 11/1 تا 2/1 هستند. هر نسبتی پایین تر از این مقدار را فن گویند.

انواع هواکش در صنعت

در حالت کلی در صنعت دو نوع کلی از هواکش ها مورد استفاده قرار می گیرند، هواکش های سانتریفیوژ و هواکش های جریان محوری. این هواکش ها در طراحی، عملکرد و جهت جریان هوا با هم متفاوت هستند و با توجه به این تفاوت هر کدام مزیت و معایب و کاربرد های خود را دارند.

انواع هواکش صنعتی

هواکش های جریان محوری (هواکش های پروانه ای یا فن پروانه ای)

در هواکش های(فن) جریان محوری، جریان به موازی محور فن وارد شده و در همین جهت خارج می شود و تغییری در جهت جریان به وجود نمی آید. این نوع از فن ها را معمولا با نام فن های پروانه ای نیز می شناسند. هواکش جریان محوری;هواکش آکسیال;هواکش پروانه ای

ساختار هواکش پروانه ای

ساختار این فن شامل یک پروانه دوار در درون یک محفظه با سطح مقطع دایروی می باشد که به منظور خارج کردن هوا از سیستم یا فرآیند در یک کانال یا دیوار نصب می شوند. همچنین فن های محوری مجهز به پره های راهنما هستند تا از چرخش هوا در ورودی یا خروجی جلوگیری کرده و جریان هوا را بصورت موازی و مستقیم وارد پروانه کنند.

ابعاد و انواع هواکش های محوری

ابعاد فن های محوری استفاده شده بسته به شرایط کاری و محل نصب متفاوت خواهد بود. فن های محوری با شکل های متفاوت در تیغه ها وجود دارند و بر این اساس طبقه بندی می شوند. این تیغه ها شامل ایرفویل، پارو و غیره هستند. در میان انواع مختلف تیغه ها، تیغه های ایر فویلی به دلیل بازده بالا و نویز پایین برای طراحی پر بازده فن ها استفاده می شوند. با توجه به جریان هوای لازم، می توان فن های محوری را در پروانه های تک مرحله ای یا چند مرحله ای طراحی کرد. فن های محوری کارآمد بوده و نیاز به توان ورودی پایین دارند و در صورت لزوم می توان از آن ها در فشار های استاتیک بالا استفاده کرد.

کاربرد هواکش محوری

از فن های جریان محوری می توان در فرآیند های صنعتی که نیاز به حجم بالای جریان هوا در فشار نسبی پایین دارند، استفاده کرد. شکل1: هواکش صنعتی جریان محوری

هواکش سانتریفیوژ

در فن های سانتریفیوژ سرعت جریان ورودی هوا بوسیله پروانه زیاد می شود. در شروع جریان هوا بصورت محوری وارد پروانه هواکش می شود. اما در ادامه به دلیل نیرو گریز از مرکز(سانتریفیوژ) 90 درجه تغییر جهت داده و بصورت شعاعی از فن خارج می شود. در این هواکش ها علاوه بر پروانه محفظه یا هوزینگ نیز در ایجاد فشار بالا نقش دارد.

طبقه بندی هواکش سانتریفیوژ

در این نوع هواکش ها نیز مانند هواکش های محوری پیکره بندی مختلفی از تیغه ها وجود دارد که این نوع از هواکش ها بر همین اساس طبقه بندی می شوند. با توجه به نرخ جریان حجمی و فشار مورد نیاز، انواع مختلف این هواکش ها با طراحی ها و قابلیت های مختلف در فرآیند های صنعتی مختلفی استفاده می شوند که در ادامه به کاربرد دقیق آن ها اشاره می کنیم. برای بدست آوردن تغییر دلخواه در جریان هوا، این هواکش ها دارای دمپر ها و پره های راهنما هستند. همچنین در بعضی از مواقع برای بدست آوردن نرخ جریان هوای مورد نظر از ترکیب موازی یا سری این هواکش ها استفاده می شود.

کاربرد هواکش های سانتریفیوژ

فن های سانتریفوژ برای استفاده در سیستم های که مقاومت استاتیکی بالایی دارند استفاده می شوند. از این هواکش ها بطور گسترده در فرآیند ساخت سیمان، فولاد، مواد شیمیایی و در کل در محل هایی که جریان هوا با سرعت بالا نیاز است استفاده می شود. در شکل زیر اجزا تشکیل دهنده و همچنین ورودی و خروجی یک هواکش سانتریفیوژ را مشاهده می کنید. شکل2: هواکش سانتریفیوژ کاربردها برای این نوع محصول کاربرد های فراوانی وجود دارد که برای اشاره کردن به تمامی آنها نیاز به یک لیست بلند داریم. در اینجا به کاربرد های کلی این هواکش ها اشاره می کنیم.

کاربرد دمنده ها ( کاربرد فن های سانتریفیوژ ):

در فرآیند تخلیه و انتقال مثل انتقال مواد در سیستم های جمع کننده کانال دار، در تخلیه به سیلو ها، یا بار زدن به کامیون ها یا ماشین های ریلی فراهم کردن هوای احتراق برای مشعل ها و آبگرمکن های صنعتی خنک کردن تجهیزات الکتریکی در کوره های حرارتی تنظیم فشار در کابین ها، اتاق ها و محفظه ها سیستم های خنک کننده برای حذف رطوبت از قطعات قبل از نقاشی، پوشش دهی و یا بسته بندی تهویه عمومی (کارخانه، مرغداری، گاوداری و ...) فراهم کردن مکش یا فشار برای فرآیند صنعتی میز های شناور هوا خشک کردن جوهر بر روی قوطی ها و بطری ها و در کل استفاده در فرآیند های پرینت فرآوری مواد غذایی گردش هوا در فر ها و خشک کننده های صنعتی تهویه اجباری موتور های AC و DC و موتور های القایی

کاربرد هواکش صنعتی محوری :

 • خروجی هوا اتاقک رنگ
 • هود
 • خروجی گاز جوشکاری
 • فرآیند های خنک کاری در سیستم های دوار
 • خنک کردن کارکنان در محیط های کاری گرم
 • خنک کاری اجباری و تخلیه گرما در کارخانه های فولاد
 • خنک کاری اجباری در کوره ها، فر ها و کوره های آهنگری
 • تهویه عمومی با استفاده از هوای محیط و هوای جبرانی در کارخانه های، کارخانه های ذوب آهن و انبار ها
 • حذف رطوبت و بخار در کارخانه های کاغذ یا حذف رطوبت و بخار از قطعات صنعتی قبل از نقاشی

مقایسه هواکش سانتریفیوژ و هواکش جریان محوری

هواکش سانتریفیوژ

هدف اصلی هواکش سانتریفیوژ:

انتقال جریان هوای حجمی معمولی با فشار بالا

مزایای سانتریفیوژ:

 • تولید فشار بالا
 • دارای بازده بیشتر
 • تولید صدای کمتر

معایب سانتریفیوژ:

 • قیمت بالا
 • سنگین تر

هواکش آکسیال یا جریان محوری:

هدف اصلی هواکش جریان محوری:

انتقال جریان هوای حجمی بالاتر

مزایای هواکش آکسیال:

 • قیمت پایین
 • اندازه کوچک
 • قابلیت حمل آسان

معایب هواکش آکسیال:

 • صدای بالا
 • تولید فشار پایین

مقایسه هواکش معمولی با هواکش صنعتی

در حالی که هر دو ممکن است یکسان به نظر برسد باید گفت که تفاوت های بزرگی در نحوه ی ساخت و عملکرد آنها وجود دارد. تفاوت اصلی بین این دو معمولا بوسیله قیمت آن ها مشخص می شود.

هواکش معمولی

برای ساخت هواکش معمولی از مواد و اجزاء ارزان استفاده شده است. این نوع از هواکش ها برای استفاده خانگی یا استفاده سبک در بازار های تجاری طراحی شده اند. از این فن ها در خانه ها، لوازم خانگی و سیستم های تهویه کوچک استفاده می شود.

هواکش صنعتی

هواکش صنعتی برای وظایف سنگین تر و با مواد و اجزاء محکم تری طراحی شده اند. تا مدت زمان بیشتری را کار کرده و جریان هوای بیشتر با فشار بالا تری تولید کرده و الزامات محیطی سخت تری را برطرف کنند.

منبع: هواکش صنعتی


مرتب سازی براساس:
جدیدترین پرفروش ترین ارزان ترین گران ترین